butterfly effect

Co ciekawego w Afryce? - Źle

Ano źle, jak informuje strona afryka24.pl

Afryka/ UNICEF: "Gwałty przybierają rozmiar epidemii"

Masowa przemoc seksualna wobec kobiet pozostaje nieodłącznym elementem wszystkich afrykańskich konfliktów zbrojnych ostrzegła podczas swego wtorkowego wystąpienia wicedyrektor Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), Hilde Johnson.

Johnson wskazała 39 krajów, w których ofiary przemocy seksualnej potrzebują natychmiastowej pomocy. Jej dostarczenie wymaga jednak przeznaczenia funduszy rzędu 856 mln. dolarów, o których udzielenie zaapelowała podczas mającej miejsce w Genewie konferencji prasowej.

Kenia, Sudan, Liberia i Demokratyczna Republika Konga zostały określone jako te państwa, w których sytuacja kobiet jest najtrudniejsza. Konflikty i towarzyszący im (nawet po zakończeniu walk) chaos powodują tam, że całe społeczności są wyrywane z korzeniami, setki tysięcy ludzi zmuszane są do opuszczenia swych domów, a w tej atmosferze kobiety i dzieci najłatwiej padają ofiarą seksualnej przemocy i eksploatacji.

„Przemoc seksualna przybiera rozmiar epidemii i powielają ją nawet osoby cywilne - nie tylko żołnierze czy nieregularne milicje. Gdy wszystko upada ludzie czują się uprawnieni robić, rzeczy których normalnie nigdy by nie uczynili. Porządek społeczny się rozpada i powstaje coś w rodzaju licencji na gwałt - dlatego też mówimy o epidemii." stwierdziła Johnson.

Jako przykład posłużyła Kenia, kraj przez dziesięciolecia stosunkowo stabilny, gdzie po wybuchu powyborczych zamieszek liczba szukających pomocy ofiar przemocy seksualnej podwoiła się w ciągu zaledwie kilkunastu dni.

Johnson zaapelowała o przekazywanie pomocy finansowej na rzecz UNICEF aby mógł on nieść ofiarom pomoc medyczną i psychologiczną, tworzyć strefy ochronne dla ofiar gwałtów (często wyrzucanych poza nawias lokalnej społeczności) oraz prowadzić akcje uświadamiające wśród żołnierzy i członków pozapaństwowych grup zbrojnych.

Wicedyrektor UNICEF przyznała, że niesienie pomocy w sytuacji trwającego konfliktu jest bardzo trudne. Johnson z zadowoleniem przywitała więc podpisanie porozumienia pokojowego w DR Kongo (23 stycznia br.), gdyż umożliwi ono dotarcie Funduszowi z pomocą dla tysięcy ofiar, które jak dotychczas były jej pozbawione.

Masowa przemoc seksualna - zarówno ta zorganizowana jak i niezorganizowana - jest jednym z nieodłącznych zjawisk towarzyszących współczesnym konfliktom zbrojnym na całym świecie.

Na podstawie: iol.co.za, mg.co.za

Maciej Konarski


Ron Paul: Marsz wolności na Waszyngton

Całkiem niedawno, na jednym z forów dotyczących kampanii Rona Paula rozmówcy wpadli na pomysł zorganizowania w Waszyngtonie "marszu wolności". Pomysł ten od samego początku przyjął się wśród zwolenników Rona bardzo dobrze.

Oświadczenie (ang.) można obejrzeć pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=AnSIZWuMIys

14-tego lutego wszystko potwierdziło się, powstał oficjalny komitet MARSZU WOLNOŚCI. Najprawdopodobniej odbędzie się on w ciągu 3-4 miesięcy.

Info z poland4ronpaul.blogspot.com


Z opisu:
"
Zwolennicy i uczestnicy kampanii Rona Paula przywykli do hasła: "Revolution will not be televised" - "Rewolucja nie będzie pokazana w telewizji". Przywykli do przemilczania (1) idei głoszonych przez RP. Przywykli do ich ośmieszania (2). Przywykli do ich zwalczania (3). Nie dziwi ich udokumentowane w nagraniach filmowych oszustwo z prawyborów w New Hampshire (4). Nie dziwi ich zaprzestanie zliczania głosów w Louisianie, gdzie Ron Paul wygrałby "czysto" (5). Milczenie. Apatia. Konsternacja?

Otóż nie! Wielomilionowy już ruch, który powstał zaledwie w ciągu roku - nadal rośnie w siłę. Ron Paul czuje się zobowiązany wobec swoich zwolenników i nie zamierza zaprzepaścić takiej szansy! Podobnie jak Martin Luther King chce poprowadzić marsz na Waszyngton (6)! A to już wkrótce. Głównym celem jest zmuszenie mediów do pokazania rewolucji o której większość obywateli USA nie wie. W jednym z prawyborów 40% ludzi zagłosowało na McCaina wierząc, że zakończy wojnę w Iraku! Na tego samego McCaina który chce "100 lat wojny w Iraku", który przyznaje, że "będą kolejne wojny" i który nuci sobie podczas jednej z wypowiedzi: "bomb, bomb, bomb, bomb Iran"!

"Pewien polityk powiedział kiedyś do drugiego:
- Nakażmy niewolnikom aby nosili białe opaski, aby łatwiej ich rozróżniać.
- Nie! - odpowiedział drugi - bo wtedy zobaczą ilu ich jest i będą skłonni do rewolucji!"

1. http://www.youtube.com/watch?v=OsoSX_b4lSo
2. http://www.youtube.com/watch?v=fKsC_0fMjr0
3. http://i12.photobucket.com/albums/a208/originalcurrywork/pedenback.jpg
4. http://tiny.pl/p4ws
5. http://www.infowars.net/articles/january2008/250108Win.htm
6. http://poland4ronpaul.blogspot.com/2008/02/marsz-wolnoci-jednak-realny.html


Rona Paula historia

Film z kampanii do Kongresu z 1996 roku.
Wciąż aktualny - Ron Paul równocześnie z wyborami prezydenckimi kandyduje na kolejną kadencję w Kongresie w 2008 roku.

Elektron

Co to jest?


Poniższy tekst pochodzi ze strony: minds.pl

Dynamiczny rozwój nauki i techniki umożliwił nam w końcu nagranie krótkometrażowego filmu z udziałem niezwykłego aktora, elektronu. Nagranie ukazuje poruszający się do okoła jądra atomu elektron. Jest to pierwszy raz w historii ludzkości, kiedy sfilmowano tak małą cząstke materii. Jeszcze do niedawna niemożliwym było samo sfotografowanie elektronów z powodu ogromnej prędkości z jaką się poruszają, co skutkowało rozmytym obrazem. W celu uchwycenia takiej cząstki potrzeba niezwykle szybkich urządzeń, które dopiero czekały na swoich konstruktorów. Dzięki zastosowaniu nowopowstałej technologii możliwe jest generowanie odpowiednio krótkich impulsów wiązki lasera, które wyzwalane są z częstotliwością mierzoną w attosekundach. Dla porównania, jedna attosekunda równa jest 0,000000000000000001s. Prekursorami rejestracji ruchu elektronu są naukowcy z Lund University Faculty of Engineering w Szwecji.

"Okrążenie jądra atomu zajmuje elektronowi około 150 attosekund. Należy zdać sobie sprawę z jaką skalą mamy tutaj do czynienia. Jedna attosekunda ma się tak do sekundy jak sekunda do wieku wszechświata," mówi doktor fizyki atomowej Johan Mauritsson, który jest jednym z siedmiu naukowców prowadzących badania prowadzone przez wraz z nim przez profesor Anne L'Huillier.

"Od dawna obiecywaliśmy społeczności naukowców z naszej dziedziny, że będziemy zdolni sfilmować ruch elektronu za pomocą impulsów wystrzeliwanych z częstością attosekund. Dotrzymaliśmy danego słowa umożliwiając tym samym prowadzenie badań przykładowo nad zachowaniem elektronów podczas kolizji z innymi cząsteczkami. Jesteśmy w stanie skonfrontować to co dotychczas było tylko teorią, z 'naocznymi' faktami," wyjaśnia Johan Mauritsson.

Naukowcy mają również nadzieję dowiedzieć się nieco więcej na temat tego co dokładnie dzieje się z atomem kiedy traci elektron, oraz jak przebiega proces wypełniania powstałej "luki" przez inne elektrony. Długość filmu przedstawia jedną pojedynczą oscylację w odpowiednio zwolnionym tempie. Obraz ilustruje rozprowadzanie energii elektronu w atomie.

Wcześniej ruch elektronów badano za pomoca metod niebezpośrednich, mierząc jego spektrum energetyczne. Metody te umożliwiały tylko pomiary rezultatów zachowania elektronów, natomiast teraz mamy szansę monitorowania całych zdarzeń z udziałem cząstek elementarnych.


Zmiany

Czas nastał na tego bloga.

W najbliższym czasie spróbuje go dostosować do swoich wymagań.

Zobaczę co z tego wyjdzie, na razie eksperymenty z szablonami, na coś się w końcu zdecyduje i dostosuje.

See you